Opis urządzenia

Ozonomatic Jolly MED to przenośnie urządzenie do kąpieli perełkowo-ozonowej. Ozonomatic Jolly MED jest produkowany we Włoszech i tam został wprowadzony do obrotu jako produkt medyczny. W Polsce został zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, jako urządzenie w klasie medycznej IIa do stosowania przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych w klinikach, szpitalach, sanatoriach. Można go używać zarówno w celach leczniczych, rehabilitacyjnych, profilaktycznych, a także kosmetycznych i relaksacyjnych w dowolnej wannie również w warunkach domowych.

Ozonomatic Jolly MED został wykonany na podstawie bogatych doświadczeń włoskich instytutów wodolecznictwa i "technologii komfortu" zgodnie z najostrzejszymi europejskimi i polskimi normami. Gwarantuje wysoką jakość, bezpieczeństwo i niezawodność działania. Standardy użytkowania Ozonomatic Jolly MED zostały opracowane w Centrum Leczenia Terapią Tlenowo-Ozonową przez prof. Marianno Franzini, Prezesa Włoskiego Towarzystwa Terapii Ozonowo-Tlenowej.

Urządzenie składa się z agregatu czyli generatora ozonu podającego mieszaninę ozonowo-powietrzną oraz wkładanego do wanny aplikatora powietrza. Istnieje możliwość wyboru czasu i intensywności zabiegu.

Ergonomiczny aplikator do masażu wodnego wykonany jest z kilkudziesięciu ruchomych segmentów pozwalających na wygodne i bezpieczne korzystanie z kąpieli w wannie o dowolnym kształcie. Posiada kilkaset mikrodysz uwalniających zgodnie z wybranym programem masażu, miliony bąbelków powietrza z ozonem.

Ozonomatic Jolly MED jest urządzeniem bardzo prostym w obsłudze. Zastosowanie najnowszych technologii sprawia, że każdy użytkownik z łatwością wybierze odpowiedni dla siebie program masażu. Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że w zależności od gęstości tkanki tłuszczowej, muskulatury, indywidualnej wrażliwości skóry na bodźce zewnętrzne ta sama intensywność masażu wywoła różne efekty u różnych użytkowników. Typowe reakcje na siłę masażu przedstawiamy poniżej: • masaż delikatny - reguluje przepływ pierwotnego tlenu przez skórę, rozszerza naczynia włosowate, "masuje żyły", hamuje powstawanie żylaków i łamliwość włośniczek, eliminuje uczucie ciężkości, polepsza krążenie krwi, rekomenduje się stosowanie go w celach kosmetycznych,
 • masaż średni - stymuluje naczynia limfatyczne, co poprawia równowagę elektrolitów w organizmie, wspomaga zwalczanie cellulitu, łagodzi zmarszczki, rozstępy, uelastycznia i wygładza skórę. Poprawia odżywianie i metabolizm tkanek, otwiera pory, usuwa toksyny, zapobiega powstawaniu poduszeczek tłuszczowych,
 • masaż mocny - ma działanie pokrzepiające, wyzwala większą ruchliwość w stawach, powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, może stanowić rozgrzewkę przed intensywnymi ćwiczeniami lub pracą. Po ciężkim wysiłku wywołuje przyjemne uczucie świeżości oraz relaksu fizycznego i psychicznego.

Specjaliści opracowali 8 programów wykorzystując różne kombinacje intensywności przepływu powietrza:
P1 - Masaż pobudzający
P2 - Masaż relaksujący
P3 - Masaż uaktywniający krążenie
P4 - Masaż sportowy
P5 – Program poranny
P6 – Program nocny
P7 – Program antycellulitowy
P8 – Program do oczyszczania urządzenia

Urządzenie sterowane jest za pomocą pilota, który jednocześnie pozwala kontrolować temperaturę wody w wannie.
Dołączony zestaw akcesoriów zwiększa możliwości i wygodę użytkowania Ozonomatic Jolly MED

 1. Pilot
 2. Pojemnik do masażu odcinkowego kończyn dolnych i górnych (bezcenny dla osób z cukrzycą czy zaburzeniami krążenia)
 3. Dyfuzor do odkażania i odświeżania powietrza
 4. Końcówka do pielęgnacji włosów
 5. Końcówki do masażu punktowego, biustu i inhalacji.

Kąpiel perełkowa

Kąpiel perełkowa jest jednym ze znanych zabiegów balneologicznych, polegającym na masowaniu zanurzonego w wodzie ciała olbrzymią ilością pęcherzyków powietrza. Już starożytni Rzymianie doceniali zbawienne działanie kąpieli, a wodę uważano za eliksir i źródło życia, stosując ją jako środek uzdrawiający. Natomiast kojący wpływ wody wprawionej w ruch wykorzystywany jest w medycynie w sposób świadomy i celowy od ponad 200 lat.
Dawniej w wielu polskich sanatoriach zabieg ten wykonywano przy wykorzystaniu butli ze sprężonym powietrzem, które wydostawało się do wody systemem miedzianych rurek z otworkami. W krajach zachodnich od ponad 40 lat stosowane są wygodne urządzenia składające się z agregatu, połączonego z ergonomicznym aplikatorem powietrza wkładanym do wanny. Nowoczesna technologia, wysokiej jakości bezpieczne tworzywa, prostota obsługi pozwoliły na spopularyzowanie tej skutecznej i przyjemnej metody leczenia, rehabilitacji i profilaktyki i stosowanie jej również w warunkach domowych.

Chromoterapia

Chromoterapia to inaczej leczenie kolorem. Od tysięcy lat znany jest fakt, że barwy mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i życie. Chromoterapię znano i z powodzeniem praktykowano w starożytności. Popularna była zarówno w Chinach, Indiach jak i Egipcie. Przez wieki używano wiedzy o kolorach do przywracania harmonii i poprawy nastroju człowieka.

Zatrzymanie na dowolnie wybranej barwie ("stopklatka barwy").

Aby uzyskać efekt płynnego przechodzenia jednego koloru w drugi należy aktywować program chromoterapii A (automatyczny zwany "tęcza"). Aby wybrać swój ulubiony kolor w trakcie cyklu zmieniania się barw wystarczy dotknąć przycisku "prawa strzałka". Wybrany kolor pozostanie tak długo, aż nie naciśniemy tego przycisku ponownie. Funkcję tę nazywamy "Stopklatką barwy".

Kąpiel z dodatkiem ozonu

Ozon jest aktywną formą tlenu, ma bardzo silne właściwości bakterio-, wiruso-, i grzybobójcze (300 razy silniejszy od chloru), dlatego od lat sześćdziesiątych w wielu krajach stosowany jest do uzdatniania wody pitnej, dezynfekcji klimatyzacji czy wody w basenach.
Natomiast w medycynie wykorzystuje się zarówno działanie dezynfekujące ozonu (zabija drobnoustroje odporne na antybiotyki) jak i wpływ na metabolizm komórkowy (doskonale natlenia tkanki, usprawnia metabolizm komórkowy). Na zachodzie ozon stosowany jest jako zamiennik kortyzolu w leczeniu dyskopatii.
Ozonoterapia jest uznana za metodę efektywną i bezpieczną, powszechnie stosowaną w lecznictwie uzdrowiskowym.

Funkcja odkażania i odświeżania powietrza.

Ozonomatic Jolly MED odkaża powietrze!

Ozonomatic Jolly MED to jedyne urządzenie na świecie w swojej klasie produktowej, które posiada program do odkażania i odświeżania pomieszczenia. Ozon znany jest ze swoich właściwości aseptycznych, dlatego przy użyciu urządzenia Ozonomatic Jolly MED możliwa jest dezynfekcja pomieszczeń np. po odbytej chorobie. Podczas wykonywania programu odkażane pomieszczenie musi być zamknięte i nie mogą znajdować się w nim ludzie ani zwierzęta. Urządzenie samo poinformuje o możliwości wejścia do pomieszczenia wyłączeniem sygnału dźwiękowego i świetlnego. Dzięki urządzeniu Ozonomatic Jolly MED możliwe jest także odświeżenie pomieszczenia np. z dymu tytoniowego.

Zalecenia i przeciwwskazania

Wskazania do stosowania Ozonomatic Jolly MED
Ustalono wskazania do stosowania kąpieli perełkowej i ozonoterapii za pomocą urządzenia Ozonomatic Jolly MED w następujących przypadkach:

 • Atopowe Zapalenie Skóry
 • Bezsenność
 • Choroby narządów ruchu
 • Infekcyjne choroby układu oddechowego
 • Mikro i makrożylakowatość
 • Mózgowe porażenie dziecięce
 • Nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze
 • Nadpotliwość stóp
 • Niedowład w przebiegu przepukliny oponowo-rdzeniowej
 • Odleżyny, owrzodzenia troficzne z infekującymi wykwitami skóry
 • Przepuklina oponowo-rdzeniowa
 • Przewlekłe choroby kobiece i stany depresyjne właściwe dla klimakterium, nieregularne i bolesne menstruacje
 • Przewlekłe choroby skórne (stany zapalne, niektóre egzemy, łuszczyca, grzybica)
 • Przygasająca potencja seksualna (kąpiel z aromaterapią)
 • Przewlekłe schorzenia narządu ruchu: choroby reumatyczno-zwyrodnieniowe
 • Rehabilitacja po urazach
 • Stany zwyrodnieniowe naczyń obwodowych (zaburzenia krążenia obwodowego tętniczego)
 • Stwardnienie rozsiane (osłonki mielinowe kręgosłupa są zaatakowane)
 • Świąd
 • Tarczyca z wyjątkiem nadczynności
 • W medycynie kosmetycznej - zwalczanie i zapobieganie cellulitowi, rozstępy, obrzęki pooperacyjne, niekorzystne zjawiska estetyczne pojawiające się przy przekwitaniu, ciąży, po porodzie lub intensywnych terapiach odchudzających.
 • Wszelkiego rodzaju nerwice (np. nadpobudliwość)
 • Wzdęcia
 • Wzmożone lub patologicznie obniżone napięcie mięśniowe
 • Zaburzenia perystaltyki jelit
 • Zaburzenia przemiany białkowo-tłuszczowej (otyłość)
 • Zespół Ehlersa-Danlossa

Ponadto kąpiel perełkowa ma silne działanie relaksujące, antydepresyjne, niwelujące negatywne skutki funkcjonowania pod wpływem dużego stresu (hiperłącze Relaks i Wygoda).

Zalecana ostrożność
O możliwości stosowania i parametrach kąpieli (czas, intensywność, temperatura i pozycja) w poniżej wymienionych przypadkach powinien zadecydować lekarz:

 • Nowotwory w fazie przerzutów
 • Gruźlica w fazie aktywnej
 • Posocznica
 • Zakrzepica (stan zapalny)
 • Ciąża (I i III trymestr dla masażu całego ciała w wannie)
 • Epilepsja
 • Zaburzenia krwawienia
 • Inne choroby o ostrym przebiegu

Organizm człowieka dobrze reaguje na kąpiele perełkowe. Nie ma przeciwwskazań do stosowania ich w warunkach domowych w celach profilaktyczno-leczniczych i relaksacyjnych.

Kosmetyka i spa

Lśniąca, gładka napięta i nawilżona skóra to oznaka znakomitej kondycji naszego organizmu. To obiekt pożądania każdej kobiety. Wydajemy krocie na kosmetyki i zabiegi, które mają za zadania dostarczyć naszej skórze substancji odżywczych i nawilżających. W kąpieli perełkowej na nasze ciało oddziałują malutkie bąbelki powietrza, które delikatnie masując, pobudzają krążenie krwi, rozluźniają mięśnie oraz usuwają zmęczenie i ból. Ozonomatic Jolly MED dba o nasz organizm od wewnątrz i od zewnątrz. Oczyszcza z toksyn, reguluje gospodarkę hormonalną, usprawnia produkcję kolagenu, zwiększa napięcie i jędrność skóry, wpływa korzystnie na funkcje wydzielnicze organów, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Pęcherzyki naozonowanego powietrza w czasie masażu delikatnie złuszczają martwy naskórek, koją i goją podrażnienia, niosąc odpoczynek. Każdy zabieg ujmuje lat i spowalnia procesy starzenia.

Ozonomatic Jolly MED to pełna wygoda i relaks we własnej wannie.

Około 20 minut kąpieli pozwoli odzyskać energię każdemu po ciężkim dniu. Ukoi bolące plecy, rozluźni spięte wysiłkiem mięśnie. Przyspieszy leczenie zapalenia „korzonków”. I to w pełnym komforcie własnej łazienki, w najdogodniejszym dla nas momencie. Wystarczy trochę ciepłej wody, odrobina ulubionego olejku do masażu oraz Ozonomatic Jolly MED i bez potrzeby wychodzenia z domu możemy zadbać zarówno o nasze ciało jak i psychikę.

Ogromną bolączką współczesnych czasów jest wszechobecny stres. Wiele chorób określanych jako cywilizacyjne ma swoje źródło w ciągłym napięciu w jakim większość z nas funkcjonuje. Czas poświęcony na kąpiel z Ozonomatic Jolly MED to najlepsza inwestycja dla naszego zdrowia i samopoczucia. Po zabiegu odzyskujemy kondycję oraz pełnie energii nawet po bardzo ciężkim dniu wypełnionym obowiązkami i wyzwaniami. Ozonomatic Jolly MED pozwala nam czerpać z życia więcej radości i zadowolenia, regenerując nasze nadszarpnięte codziennością siły. I to wszystko we własnej wannie, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Czyszczenie i konserwacja

Czyszczenie okresowe w warunkach domowych.

W warunkach domowych dezynfekcję zalecamy przeprowadzić raz w miesiącu w zależności od częstotliwości użytkowania. Aplikator powietrza należy podczas tego zabiegu przycisnąć do wanny, zalać wodą do poziomu ok. 30 cm, moczyć przez około 2 godziny, a następnie uruchomić program oczyszczajacy urządzenie (P8). Szczotką usunąć ewentualne zanieczyszczenia poszczególnych kostek aplikatora. Opróżnić wannę i opłukać aplikator czystą wodą (bez detergentów). W celu usunięcia ewentualnych nalotów kamienia można go okresowo poddać namoczeniu w roztworze octu (około 1 butelka na wannę wody). Obudowę agregatu można czyścić za pomocą wilgotnej szmatki.Czyszczenie zespołu ozonu w celu utrzymania poziomu emisji ozonu.

UWAGA:
Przed podjęciem jakichkolwiek czynności, wyłącz urządzenie i odłącz kabel zasilający od źródła zasilania.

Aby utrzymać poziom generowania ozonu w miarę upływu czasu użytkowania należy czyścić otwór urządzenia (A) w następujący sposób:

Przynajmniej raz na 100 godzin użytkowania Ozonomatic Jolly Med lub w sytuacji wyczuwalnego zmniejszenia emisji ozonu oczyść ceramiczną płytkę (B). Użyj w tym celu patyczka z wacikiem (C) nawilżonego wodą utlenioną lub spirytusem. Oczyszczając przy jego użyciu powierzchnię ceramicznej płytki, przecieraj dokładnie szczeliny (D). Po zakończonym czyszczeniu odczekaj przynajmniej 10 minut przed ponownym podłączeniem urządzenia.

ozonomatic
ozonomatic
aplikator
Akogo